[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
[phpBB Debug] PHP Notice: in file [ROOT]/includes/session.php on line 2202: Array to string conversion
Asociaţia "Aripi Româneşti" • View topic - Spune cum iti doresti sa arate Muzeul National al Aviatiei

Spune cum iti doresti sa arate Muzeul National al Aviatiei

Secţiune dedicată exclusiv ştirilor din aviaţie

Spune cum iti doresti sa arate Muzeul National al Aviatiei

Postby Dragos Dobre » Fri May 18, 2012 3:58 pm

Spune cum iti doresti sa arate Muzeul National al Aviatiei Romane!

La Noaptea Muzeelor, Asociatia "Aripi Romanesti" te asteapta la Muzeul National al Aviatiei Romane cu un stand de prezentare si un teanc de carti postale pe care poti sa le completezi cu ideile tale despre viitorul muzeului. De ce? Pentru a le trimite ministrilor si primarilor idei despre dezvoltarea acestui muzeu de care ne pasa foarte mult. Cum v-ati dori sa arate? Ce poate fi facut pentru a-l moderniza? Detalii la http://www.aripiromanesti.ro/muzeu

Doru Davidovici - Culoarea Cerului, 1981 - Bătrâna Doamnă […] chinuită de decolări bontisate în limită de viteză, buşită la aterizare cu setea de care numai zelul începătorilor e capabilă, scoasă miraculos din vrie cu tablele forfecate de nituri supuse unor forţe cărora nu erau făcute să reziste, pusă de două ori pe burtă, săltată pe cricuri, ciocănită la uzină, trimisă iar la zbor, aterizată pe şosea cu ajutajul deshis.. era dubla cea mai căutată din regiment, aşa chinuită era foarte bine centrată, făcea loopinguri frumoase, rotunde, line, nu scăpa nimeni ocazia unei game de acrobaţie - când zbura cu 1120.”

Image

Doru Davidovici
"... şi decolăm cu avionul cel mare drept în soarele despre care ştim noi că trebuie să fie dincolo de nori.
Întotdeauna e soare dincolo de nori, cam asta am reuşit să învăţ în douăzeci de ani de zburat..."
Dragos Dobre
Pilot veteran

Re: Spune cum iti doresti sa arate Muzeul National al Aviati

Postby emilia87 » Mon Jul 23, 2012 10:17 am

Mie imi place cum arata Muzeul National al Aviatiei. Nu as vrea sa schimb nimic la el, daca as avea aceasta posibilitate.
emilia87
Începător

Return to Ştiri din aviaţie